Wystawa w Lipskim Centrum Kultury: „SUIBOKUGA – dusza w czerni i bieli ukryta”
O nas
Celem naszego Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie ich niezbędnych potrzeb zdrowotnych, edukacyjnych, społecznych oraz religijnych. Zakres i poziom świadczonych usług dostosowany jest do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Człowiek oraz jego potrzeby postrzegane są indywidualnie i podmiotowo. Misją Domu jest Godne, Aktywne i Bezpieczne Życie.
Kontakt
Dom Pomocy Społecznej
ul. 1-go Maja 79
27-300 Lipsko
Województwo mazowieckie
Tel: 48 3782 342
Email: dyrektor@dpslipsko.pl
Ostatnio dodane
DAG.26.2.12.2024 OGŁOSZENIE –ZAPYTANIE OFERTOWE NA ZAKUP I DOSTAWĘ WRAZ Z MONTAŻEM FABRYCZNIE NOWYCH WYMIENNIKÓW C.W.U. W KOTŁOWNI DPS LIPSKO
Znak sprawy DAG.26.2.12.2024 Lipsko, dnia 03.10.2024 r. OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU PUBLICZNYM
DAG.26.2.11.2024 WYNIK – ZAPYTANIE OFERTOWE NA ZAKUP Z DOSTAWĄ WARZYW I OWOCÓW
DAG.26.2.11.2024 Lipsko, dnia 27.09.2024 r. Ogłoszenie o wyniku zapytania ofertowego Dyrektor
„Jedyna godna rzecz na świecie:
twórczość, a szczyt twórczości
to tworzenie siebie”Leopold Staff
26.10.2017 roku w Lipskim Centrum Kultury prezentowaliśmy prace, które powstały podczas zajęć terapeutycznych w pracowni plastycznej. Wystawa poświęcona była japońskiej sztuce malowania tuszem, papieroplastyce, czyli papierowym filigranom wykonanym techniką quillingu.
Przewodnikami tych prac są instruktorzy terapii zajęciowej, którzy swoimi pasjami rozbudzają zainteresowania, kreatywność, twórcze myślenie oraz motywują Mieszkańców do rozwoju osobistego.
Suibokuga jest klasycznym rodzajem rzemiosła, który charakterystyczny jest dla Japonii, to główny element malarstwa Dalekiego Wschodu. Połączenie dwóch słów „Sumi” oznacza tusz, a „e” obraz, co oznacza obraz malowany tuszem. W sztuce tej wykorzystuje się biel papieru, aby osiągnąć głębię obrazu, wydobyć promień światła, wiatr i powietrze. Poprzez różne nasycenie czerni buduje się perspektywę, a za pomocą plam i linii wydobywa subtelne uczucia. Jest to malarstwo, które definiuje się zasadą „jedno dotknięcie – jedno pociągnięcie pędzla”.
Wszystkie obrazy są elementem dekoracyjnym Domu. Harmonijnym uzupełnieniem są prace wykonane techniką quillingu, haftu matematycznego, obrazy akwarelowe, pastelowe, na szkle, witraż oraz sztuka użytkowa.
Suibokuga, jaki i pozostałe prace są wyrazem pomysłowości instruktorów terapii zajęciowej, cierpliwości i dużego zaangażowania naszych Podopiecznych, w których sztuka aktywizuje nie tylko ciało, ale i duszę. Budzi to, co uśpione, a ożywia, to co już martwe.
Posted by admin on czwartek, 26 października, 2017 @ 11:59PM
Categories: aktualności