Terapia zajęciowa
O nas
Celem naszego Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie ich niezbędnych potrzeb zdrowotnych, edukacyjnych, społecznych oraz religijnych. Zakres i poziom świadczonych usług dostosowany jest do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Człowiek oraz jego potrzeby postrzegane są indywidualnie i podmiotowo. Misją Domu jest Godne, Aktywne i Bezpieczne Życie.
Kontakt
Dom Pomocy Społecznej
ul. 1-go Maja 79
27-300 Lipsko
Województwo mazowieckie
Tel: 48 3782 342
Email: dyrektor@dpslipsko.pl
Ostatnio dodane
DAG.26.2.14.2024 WYNIK – ZAPYTANIE OFERTOWE NA DOSTAWĘ PRODUKTÓW SUCHYCH
DAG.26.2.14.2024 Lipsko, dnia 27.11.2024 r. Ogłoszenie o wyniku zapytania ofertowego Dyrektor
DAG.26.2.14.2024 OGŁOSZENIE – ZAPYTANIE OFERTOWE NA DOSTAWĘ PRODUKTÓW SUCHYCH
Znak sprawy DAG.26.2.14.2024 Lipsko, dnia 19.11.2024 r. OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU PUBLICZNYM
Naszym Domu potrzeby mieszkańców uwzględniane są indywidualnie. W zależności od tych potrzeb odpowiednio kształtowane są kierunki działań terapeutycznych. Dlatego też terapia jest zróżnicowana w zależności od wieku, stanu zdrowia, sprawności fizycznej, intelektualnej i psychicznej mieszkańców. Ta wielokierunkowość działań terapeutycznych wynikająca z potrzeb mieszkańców ukierunkowała nasze działania na trzy podstawowe rodzaje terapii.
Zajęcia prowadzone są indywidualnie oraz grupowo. Te trzy podstawowe rodzaje terapii realizowane są za pomocą odpowiednich metod i technik.
Zajęcia terapeutyczne bazujące na artterapii, socjoterapii oraz ergoterapii mają właściwości naturalnego leku, maksymalna skuteczność przy minimalnym ryzyku zastosowania. Pozwalają mieszkańcom na wyrażanie własnych emocji, pobudzają wyobraźnię, rozwijają pasje i zainteresowania, uwrażliwiają na piękno, dają pewność siebie. Dzięki sztuce mieszkańcy zaczynają wierzyć we własne możliwości, prowadzą autokomunikację, czyli rozmowę z własnym Ja, stają się kreatywni, odnajdują sens i cel życia. To specyficzna terapia aktywizująca nie tylko ciało, umysł, ale i duszę. Ekspresja twórcza posiada wymiar rewalidacyjno-terapeutyczny, zaś przebywanie w grupie uczy nie tylko współpracy i wrażliwości wpływa również pozytywnie na rozwój sfery społecznej. W zależności od możliwości i upodobań podopiecznych personel proponuje zajęcia gwarantujące prostotę ich wykonania i powtarzalność. Twórczy udział w zajęciach buduje poczucie własnej wartości, eliminując monotonię dnia codziennego, nudę i pustkę.
Oferta terapeutyczna jest cały czas poszerzana o nowe techniki i dostosowywana do potrzeb indywidualnych mieszkańców.
Zajęcia odbywają się w pracowniach terapeutycznych:
Pracownia krawiecka
Muzykoterapia
Sala witrażowa, gdzie odbywają się zajęcia z ludoterapii
Pracownia plastyczna
Biblioterapia
Fitness
Pracownia stolarska